UX/UI-дизайнер: Від Нуля До Профі
10/11/2021

UX/UI-дизайнер: Від Нуля До Профі

Поняттю UX/UI вже понад 70 років, але більшість з нас і досі не знає у чому різниця між UX та UI. Здебільшого, це стосується початківців, які хочуть прийти у веб-дизайн та з’ясовують що це за професія. У цій статті ми розповімо про відмінність UX від UI та де навчатися.
UX/UI-дизайнер: Від Нуля До Профі

Що таке UX-дизайн?

UX, або user experience, дослівно означає «досвід користувача». У більш широкому сенсі це поняття про весь досвід, який отримує користувач при взаємодії з сайтом або додатком.

UX-дизайн відповідає за функції, адаптивність продукту і те, які емоції він викликає у користувачів. Чим зрозуміліше інтерфейс, тим легше користувачеві отримати результат і зробити цільову дію.

Вивчаючи UX-дизайн ви навчитеся проектувати зручні і функціональні інтерфейси сайтів, додатків і програм. Ви не тільки дізнаєтеся, як розробляти візуально привабливі проекти, але і зможете створювати новий позитивний досвід користувачів і змінювати мислення бізнесу про інтерфейси.

Перший Macintosh (персональний комп'ютер від компанії Apple Inc.) - один з яскравих прикладів роботи UX-дизайнерів. Ідея використовувати вікна замість командного рядка існувала і до 1984 року, але саме проектувальники Apple зробили графічний інтерфейс масово доступним.

Деякі дизайнери вважають, що UX - це тільки про роботу сайту або програми. Насправді ж досвід користувача цим не обмежується. Наприклад, якщо клієнт залишив заявку, але не отримав СМС з підтвердженням або дзвінок від менеджера, - це приклад поганого UX.

UX - це враження від роботи з інтерфейсом. Досвід користувача залежить від різних складових: архітектури сайту, графічного дизайну, зрозумілого тексту і чуйності інтерфейсу на конкретні дії користувача.

Так як враження користувачів абстрактні, в UX-дизайні потрібно вивчати їх звички, розробляти прототипи поведінки і проводити тестування. Усією цією роботою займається UX-дизайнер.


Що таке UI-дизайн?

UI, або user interface, перекладається як «призначений для користувача інтерфейс». І необов'язково тільки графічни, але й тактильний, голосовий або звуковий. Ми розглянемо тільки графічний інтерфейс, оскільки дизайнери здебільшого працюють з ним.

UI-дизайн включає в себе роботу над графічною частиною інтерфейсу: анімацією, ілюстраціями, кнопками, меню, слайдерами, фотографіями та шрифтами.

UI-дизайнер визначає колірну палітру і розташування об'єктів в інтерфейсі: чи зручно натискати «Замовити», чи правильно працює меню, що випадає, чи легко заповнювати форму, чи добре читається текст зі смартфона, яке повідомлення видає сайт при тій чи іншій дії.

UI-дизайнер відповідає за те, як виглядає інтерфейс продукту і як користувач взаємодіє з його елементами. Для цього необхідно правильно організувати елементи інтерфейсу і витримати єдині стиль і логіку їх взаємодії.

Підсумовуючи, у чому ж різниця між UX і UI?

Різниця між UX і UI в тому, що UX-дизайнер планує, як користувач взаємодіє з інтерфейсом, які кроки йому потрібно зробити, щоб досягти мети, натомість UI-дизайнер продумує, як ці кроки і шлях до мети виглядають.

Насправді ж UX і UI так тісно пов'язані, що іноді грань між поняттями розмивається. Тому зазвичай проектуванням інтерфейсів займається один дизайнер і його професія пишеться через косу риску.


Вимоги до якісного UX/UI дизайну:

1. Ясність

Означає, що в інтерфейсі немає двозначності, а текст і структура направляють користувача до мети.

2. Лаконічність

Інтерфейс не перевантажений підказками, спливаючими вікнами і анімацією. Ставте собі питання: «А чи потрібно це тут? Для чого?". Це допоможе сфокусувати увагу користувача на конкретному елементі.

3. Впізнаваність

Елементи дизайну легко розпізнати, навіть якщо користувач бачить ваш сайт вперше. Робіть інтерфейс інтуїтивно зрозумілим. Наприклад, не фарбуйте кнопку підтвердження в помаранчевий, якщо на більшості сайтів вона зелена.

4. Чуйність

Хороший інтерфейс реагує на дії користувача миттєво. Він повинен розуміти, що відбувається на екрані прямо зараз: чи пройшла оплата, чи отримав менеджер заявку, чи надіслалося повідомлення. 

5. Сталість

Дотримуйтесь сталості для всіх розділів сайту і додатків. Елементи інтерфейсу - меню і слайдери повинні вести себе однаково на будь-якій сторінці.

6. Естетика

Створюйте інтерфейс візуально привабливим, щоб користувачеві було приємно працювати, ніщо його не дратувало і не відволікало від вирішення завдань.

7. Ефективність

Крім зовнішньої привабливості хороший інтерфейс заощаджує час користувача і доставляє його в потрібну точку з мінімальними зусиллями.

8. Поблажливість

Навіть при найпродуманішому інтерфейсі жоден користувач не застрахований від помилки. Продумайте турботливі повідомлення на випадок, якщо щось пішло не так. Це допоможе зберегти гроші, час і лояльність клієнтів у разі збою.

Як стати UX/UI дизайнером?

Варто наголосити, що UX/UI-дизайн - це серйозна професія, яка вимагає підготовки та навчання. Якщо ви хочете спробувати себе у професії, то радимо почати із курсу "UX/UI-дизайн з нуля" від The Central Academy.

Ми розробили спеціальну програму для початківців, щоб дати базу знань та допомогти із вибором першого місця роботи. Заповнюй форму за цим посиланням та стартуй з нами!


Підписатися
на розсилку

Підпишись, щоб не пропустити найкращі пропозиції від нашої академії, найсвіжіші новини із світу ІТ і ще багато цікавого.
The central academy