Рекрутер: що це за професія?
08/11/2021

Рекрутер: що це за професія?

Напевно, у наш час про професію рекрутера не чув хіба той, хто провів останніх 5 років на безлюдному острові. Про цю професію ми чули багато, але так досі і не розібралися, хто такий та чим займається рекрутер.
Рекрутер: що це за професія?

Дехто плутає або утотожнює рекрутера з HR менеджером. Насправді, це абсолютно дві різних професії. Про професію HR ви можете дізнатися більше за цим посиланням. А сьогодні поговоримо про рекрутинг у ІТ!

Отже, якщо простими словами, то рекрутер це людина, котра допомагає ІТ компанії знайти та найняти потрібних спеціалістів з відповідним досвідом та вимогами до нього. Здається, все просто. Та у цій статті ми розкриємо всі карти та розповімо не лише про саму професію, а й про її підводні камені. Поїхали!

Що повинен вміти і знати рекрутер?

Якщо йдеться про ІТ компанію, то рекрутер неодмінно повинен добре володіти англійською мовою. Це не примха ІТ компаній, а суттєва необхідність для рекрутера. Адже йому доведеться комунікувати безпосередньо з клієнтом, щоб зрозуміти, кого потрібно шукати для певного проекту. Відповідно, і інтерв’ю з потенційним кандидатом треба буде проводити англійською мовою, але про саме інтерв’ю трохи згодом.

Наступним обов’язком рекрутера є пошук нових платформ для пошуку спеціалістів. Чим більше їх, тим краще. Тепер, потрібно шукати ще й ті платформи, куди не дісталися ваші конкуренти.

Технічна термінологія

Так, не треба бути програмістом, але потрібно розбиратися у специфіці кожної окремої ролі, адже лише так можна знайти релевантного кандидата. Розбиратися у цьому вчать на курсах рекрутингу, які незабаром стартують у The Central Academy.

Вдалий опис вакансій

Для того, щоб розуміти, як описати вакансію не лише такою, щоб вона була інформативною, а ще й вирізнялася серед інших та приваблювала ми радимо спілкуватися безпосередньо з спеціалістом, котрий вже працює у компанії. Ви зможете використати професійні словечки у вакансії, це дасть відчуття спорідненості та розуміння у потенційних працівників.

Які обов’язки рекрутера?

Робота рекрутера виходить далеко за межі бродіння на LinkedIn чи Djinni у пошуках ідеального кандидата. Отже, що ще входить до обов’язків рекрутера?

 • Створення стратегії пошуку кандидатів, враховує всі вимоги та умови;

 • Комунікує з менеджером чи безпосередньо клієнтом, якому потрібен талант;

 • Створює профіль посади та вимоги до кандидата;

 • Укладає ціннісну пропозицію та позиціонує вакансію;

 • Формує план та “зону пошуку”;

 • Проводить пошук кандидатів згідно з планом;

 • Аналізує резюме;

 • Проводить телефонний скринінг - короткий дзвінок;

 • Проводить цілісне інтерв’ю та оцінює кандидатів;

 • Представляє фінальних кандидатів для замовника;

 • Супроводжує кандидатів протягом низки співбесід;

 • Формує job offer.

Де навчатися на рекрутера?

Як ми знаємо, на рекрутера не навчають в університетах чи коледжах, але ця професія стає настільки затребуваною, що, можливо, найближчим часом у ВУЗах з’явиться ця спеціальність. Щоправда, навчатися на рекрутера потрібно, якщо не самотужки, то на курсах.

Як стати рекрутером?

Перш за все, потрібно отримати необхідні знання. Особисто ми підтримуємо навчання на курсах рекрутингу. Після успішного завершення курсів ви вже можете почати пошуки роботи ІТ-рекрутера. Враховуючи досвід, у вас є великі шанси стати для початку trainee, тобто оплачуваним стажером. Якщо ви добре себе зарекомендуєте протягом 3-6 місяців (в середьному стільки триває стажування у ІТ-компаніях) на посаді стажера, то вас підвищать до посади джуніора. Далі, справа лише за вами! Вам і надалі потрібно буде вчитися та докладати максимум зусиль. Та початковий старт у вигляді курсів ІТ рекрутингу ми вам пропонуємо просто зараз у The Central Academy!

Підписатися
на розсилку

Підпишись, щоб не пропустити найкращі пропозиції від нашої академії, найсвіжіші новини із світу ІТ і ще багато цікавого.
The central academy